Infoservis

29.07.2018 -       9.ročník Krušnotonu se kvapem blíží

Tisková zpráva 

V sobotu 11. 8. odstartuje v Teplicích 9. ročník populárního cyklistického silničního maratonu Krušnoton.
Závod nabídne očekávaným 1000 účastníkům již tradičně 3 trasy s rozdílnou náročností.

Pro hobby jezdce připravili pořadatelé trasu o délce 113 km s převýšením 1500 m. Po zahřívacím úvodu v okolí Teplic čeká na cyklisty výstup na hřebeny Krušných hor. Povede z Dubí Sedmihůrskou cestou 

a následně přes Cínovecký hřbet po komunikacích nazývaných pořadatelem Strade Lithium. Z Cínovce, kde trasa mimoúrovňově překoná státní silnici, pokračuje po horských silničkách ve směru na Nové Město a přehradu Fláje až do horského střediska Klíny. Zpět do cíle závodu v lázeňském městě se krátká trasa stočí přes Litvínov, Duchcov, Hostomice, Bžany a Bystřany. Tato distance je svým méně náročným profilem vhodná pro širokou sportující veřejnost. Limit pro její zdolání je dostatečně dlouhý. Pohodlných 9 hodin 30 minut zážitkové cyklistiky.

O poznání náročnější profil má střední, 180 km dlouhá trasa. Na ní musí závodníci zdolat hned tři těžká stoupání na vrcholky Krušných hor - Komáří Vížku, Bouřňák a Dlouhou louku. Nádavkem pak ještě dvě náročná sedla v Českém Středohoří - Lukov a Černčice. Tato trasa je určena zejména pro ambiciózní závodníky a s převýšením téměř 3500 m si svou náročností nezadá ani s těžkými horskými etapami, které jsou k vidění na Tour de France či Giro d´Italia. Kdo ji zvládne průměrem alespoň 19 km/h, toho v cíli čeká zasloužený diplom.

Pro skutečné hrdiny je připravena maratonská trať o délce 250 km. Ta převýšením téměř 4900 m prověří síly i velmi zkušených a trénovaných borců. Opravdová zkouška vytrvalosti, pravý Krušnoton. Na závodníky čeká na úvod jednodušší stoupání Na Fibich a krátký prudký výstup přes Neznabohy. Po zahřátí svalů a roztažení plic přichází na řadu Svatá pětice. Pět nejtěžších stoupání východní části Krušných hor. Z Jílového na Sněžník, z Knínic na Nakléřov, z Krupky na Komáří Vížku, z Hrobu na Nové Město a z Loučné na Dlouhou Louku. Celkem 28 km stoupání s převýšením 2070 m. Úctyhodná porce dřiny a potu. Průměrný sklon, který zde cyklisté pojmou do svých nohou, činní 7,45 %. Poslední výstup na Dlouhou Louku je navíc součástí zvlášť měřeného a hodnoceného úseku o délce 41 km, jež se nazývá Giro Lannutti. Po rozloučení s Krušnými horami a přejezdu hnědouhelné pánve přes Braňany a Želenice ještě společně se střední trasou zdolají maratonci v Českém Středohoří sedla Lukov a Černčice, aby přes Nechvalice, Nové Dvory a Bystřany dosáhli v Teplicích vytouženého cíle. Ti nejrychlejší jsou schopni tuto trasu zdolat hluboko pod 8 hod. Limit pro dosažení cíle maratonské trasy je stanoven na 12 hodin 30 minut.

Start i cíl Krušnotonu bude letos v Teplicích nově v Rooseveltově ulici před hotelem U Kozičky. Prezentace předem registrovaných účastníků bude probíhat v pátek 10. 8. od 15:00 hod. do 21.00 hod a v den startu od 5:45 hod. do 9.30 hod. v salónku hotelu. Startovní výstřely zazní v sobotu 11. 8. v 7.00 hod. pro dlouhou trať a v 10.00 hod. pro střední a krátkou trať. První závodníci v cíli jsou očekávání po 12.45 hod.

Chystáte-li se letos na start závodu, je nutné se přihlásit předem, a to nejpozději do 8. 8. 2018 na stránkách závodu www.krusnoton.cz. Přihlašování na místě v letošním roce bohužel není možné. S konáním závodu souvisí i místní dopravní omezení v místě startu a cíle, při průjezdu pelotonu Teplicemi a částečně i po trase závodu. Pořadatelé tímto žádají motoristy o zvýšenou pozornost a ohleduplnost v době konání závodu.

Krušnoton se při svém 9. ročníku stává závodem mezinárodním. Pohledem do stále ještě otevřené startovní listiny se může těšit na účastníky z 12 zemí a tří světových kontinentů.

Desítky kilometrů horských pasáží s dalekými výhledy umocňují spolu s příkrými stoupáními a dlouhými sjezdy rozlehlost krajiny, kterou musí závodníci pojmout do svých nohou. Okresy Teplice, Most, Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín se 11. 8. 2018 stanou svědky nefalšované cyklistické krásy, a také utrpení. 

Pojeďte s námi nebo přijďte 11. 8. fandit k trase závodu.Sponzoři

Navigace
Přihlášení do systému
Odkazy na další ligy
© 1989 - 2020   Unie Amatérských Cyklistů - UAC | Kontakty | Odkazy | Infoservis | Kalendář závodů | Facebook | BikeMap.net | YouTube.com
Používáme software ABCpdf od společnosti WebSupergoo Software, ke generování startovních listin pro pořadatele na všechny závody, ale také pro generování výsledků do formátu PDF.
Tímto děkujeme společnosti WebSupergoo Software, která nám tento produkt poskytla a ulehčila mnoho práce.